dom inteligentny i sprzęt domowy

Technologia w polskim domu, czyli, kto bogatemu zabroni?

Rozwijający się nieustannie pod względem technologicznym świat w coraz większym zakresie ułatwia ludziom funkcjonowanie w dzisiejszych jakże zabieganych czasach. Czasach, które coraz częściej starają się udowodnić nam, że istniejące już wynalazki którymi posługujemy się w naszych domach czy miejscu pracy są niewystarczające. Producenci, kolorowe reklamy i nierzadko występujący w nich celebryci jakże ochoczo namawiający nas do kupna kolejnego niezbędnego gadżetu próbują robić wszystko, aby ich działania wyglądały nie tylko jak najbardziej wiarygodnie, ale były także jak najbardziej skuteczne.

Zakup lodówki z kostkarką? Musi być!

Kupno lodówki nie jest już tak prostą rzeczą jak niektórym z nas mogłoby się to wydawać. W pierwszej kolejności musimy podjąć przecież decyzję o funkcji jaką ma ona pełnić w naszym technologicznie rozwiniętym już domu. Nie do pomyślenia jest, aby jej rola ograniczała się jedynie do chłodzenia i zamrażania produktów spożywczych, skoro możemy znaleźć modele znacznie bardziej rozbudowane. Zresztą co powiedziałaby rodzina i przyjaciele? Lodówka bez kostkarki, dystrybutora wody, wi-fi, czy alarmu otwartych drzwi mogłaby przecież znacznie obniżyć nasze poczucie wiarygodności.

Trzeba więc niejednokrotnie nagłowić się i nakombinować, aby zakupiony sprzęt spełniał oczekiwania nasze, ale także otaczających nas osób. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o wynalazku zajmującym centralne miejsce w wielu polskich domach. Kiedy John Logie Bird wynalazł swój pierwszy telewizor, z pewnością nie przyszło mu do głowy, jak za kilkadziesiąt lat będzie on wyglądał i do czego jeszcze będzie służył. Wspomniane wcześniej wi-fi staje się już normą w każdym telewizorze.

Super wielki telewizor? Musi być!

Niewątpliwie zastanawiać może skłonność człowieka do telewizorów wielkogabarytowych, a szczególnie tych o przekątnej ekranu 50’+. Nie przeszkadza fakt, iż oglądając nasz „sport narodowy” jakim jest piłka nożna nasza głowa nie nadąża często za podążającą na ekranie piłką, a sam telewizor jest wielkości ściany, na której montaż jego był nie lada wyzwaniem.

Nie przeszkadza także fakt, że metraż pokoju bardzo często nie spełnia chociażby podstawowych wymogów, aby posiadać tak wielki i dostojny sprzęt. W końcu kto bogatemu zabroni? Patrząc na inteligentne lodówki, pralki z dostępem do Internetu, telefony komórkowe, którymi możemy płacić za co chcemy, kiedy chcemy i gdzie chcemy jakże prawdziwe, a jednocześnie w pewnym stopniu prorocze wydawać się nam mogą słowa wiesza Jana Brzechwy, który pisał:

Nad rzeczką opodal krzaczka
Mieszkała kaczka-dziwaczka…

Dodaj komentarz

prezenty slubne dla panny młodej - pomysły Previous post Prezent dla przyszłej Panny Młodej – prezenty ślubne
trener muv radzi jak zbudować sylwetkę Next post Jak zmotywować się do treningu lub diety? Doradza trener MUV