styl loftowy i industrialny - skandynawski

Skandynawskie lampy do sypialni

Sypialnia urządzona w stylu skandynawskim jest jasna, przytulna i bardzo klimatyczna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taki styl we własnej aranżacji. Skandynawowie do perfekcji opanowali budowanie przyjemnego nastroju we wnętrzach. Wszystko za sprawą ich nieprzychylnego klimatu, który u nich panuje. Dni są bardzo krótkie i często pochmurne. Słońce trzeba sobie rekompensować w domu, stąd takie zamiłowanie do jasnych kolorów, przyjemnych materiałów i dużej ilości sztucznego światła. W naszym klimacie, szczególnie zimą i jesienią, warto korzystać z dobrodziejstw stylu skandynawskiego, by również w swoim domu czuć się dobrze.

Jak wybrać skandynawską lampę do sypialni?

Warto zacząć od ustalenia bazowej kolorystyki wnętrza. Jeśli postawisz na szarości, lampa powinna być bardziej wyrazista. Postaw na metaliczne wykończenia. Miedź, złoto, srebro. Dodatki w takich kolorach będą odbijały światło, w pomieszczeniu będzie jaśniej, a aranżacja będzie wyglądała bardziej efektownie. Jeśli postawisz na pastele i drewniane meble w jasnej tonacji, spróbuj wybrać lampę w bieli lub też w drewnianej obudowie, która będzie nawiązywała do mebli w danym pomieszczeniu. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie lampy Ci się podobają, sprawdź lampy i oświetlenie w sklepie nordlux. To producent lamp w stylu skandynawskim, który w swojej ofercie posiada szeroką gamę lamp w różnych kolorach i kształtach. Dużą zaletą tych lamp jest ich funkcjonalność. Kinkiety można montować do przygotowanego wyjścia w ścianie lub bez przygotowanej instalacji, ponieważ posiadają także przewód z włącznikiem, który wystarczy podłączyć do gniazdka.

Jakie lampy do sypialni?

Jeśli wybierzesz już dany styl i kolorystykę, pozostaje pytanie jak dobrać oświetlenie do sypialni pod względem technicznym. Ważne jest przede wszystkim, aby przygotować światło centralne – jasne i wyraźne oraz dodatkowe – bardziej nastrojowe i klimatyczne. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na moc i kolor światła. Żarówki w sypialni nie muszą być tak mocne, jak na przykład w kuchni. Warto wybierać też te w ciepłym, żółtym kolorze. Są zdecydowanie lepsze niż światło w zimnej barwie.

Lampy industrialne i loftowe

Styl skandynawski powoli przemija, a w trendzie utrzymują się lampy loftowe i industrialne. To one swoimi cechami, wyglądem oraz ceną podbijają polskie mieszkania i domy. Na uwagę zasługuje właśnie oświetlenie w stylu industrialnym. Niby jedna lub dwie lampy w tym stylu, a potrafią ogromnie odmienić wnętrze nawet dużego salonu czy sypialni. Naszym zdaniem trend loftowy i industrialny będzie się nasilał. Jak długo potrwa i kiedy zostanie wyparty przez kolejne nowoczesne dekoracje – o tym przekonamy się prawdopodobnie już za rok lub dwa. Pewne jest to, że style rotują i lubią powracać. Zapewne styl skandynawski jak i industrialny jeszcze nie raz będzie trendy.

styl loft i industrialny Previous post Lampy industrialne do salonu – modne oświetlenie do udomowionego loftu
styl Vintage Next post Najmodniejsze lampy – Vintage vs. Modern