ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń to bezpieczna usługa, która pozwala szybko i trwale odświeżyć wnętrza. Podczas jednego zabiegu wykonywana jest również dezynfekcja wyposażenia oraz powietrza. Dowiedz się więcej na temat profesjonalnego ozonowania pomieszczeń.

W tym artykule:

  • Co to jest ozonowanie?

  • Co zwalcza ozonowanie?

  • Jak przebiega ozonowanie pomieszczeń?

  • Ozonowanie Warszawa – cena

Ozonowanie pomieszczeń może być skutecznym rozwiązaniem Twoich problemów np. po poprzednich lokatorach. Warto przeprowadzać je regularnie, jeżeli w domu przebywają alergicy, albo zwierzęta. Przeczytaj wszystko, co powinieneś wiedzieć o ozonowaniu pomieszczeń.

Co to jest ozonowanie?

Definicja ozonowania mówi, że są to zabiegi dezynfekcyjne, podczas których używa się ozonu, nazywanego niekiedy trójtlenem czy tritlenem. Jest to substancja naturalnie występująca w przyrodzie. Najwięcej ozonu jest w górnych warstwach atmosfery. Gaz ten powstaje także podczas wyładowań atmosferycznych i to właśnie on jest odpowiedzialny za ten charakterystyczny zapach po burzy.

Ozon jest bardzo silnym utleniaczem, dlatego wchodzi w reakcję z wieloma cząsteczkami, powodując ich rozpad. W ten sposób zabijane są mikroorganizmy. Ale utlenianiu ulegają również cząsteczki aromatyczne. W efekcie usuwane są zapachy i to nawet te wyjątkowo uporczywe i nieprzyjemne. Warto zatem zapamiętać, że ozonowanie pomieszczeń neutralizuje zapachy, a nie tylko je maskuje, jak większość “odświeżaczy” powietrza.

Co zwalcza ozonowanie?

Dezynfekujące właściwości ozonu zabijają bakterie, grzyby i wirusy (w tym prawdopodobnie także cząsteczki wirusa SARS-Cov-2). Ale to nie jedyne zalety ozonowania pomieszczeń. Przy okazji wnętrza zostają gruntownie odświeżone, bowiem tritlen rozbija także cząsteczki przenoszące zapachy. W ten sposób już podczas jednego zabiegu ozonowania można pozbyć się woni tak uciążliwych, jak:

– dym papierosowy,

– fetor ekskrementów,

– swąd spalenizny (np. po pożarze) czy wilgoci (po zalaniu),

– odór ludzkiego potu (np. po lokatorach nie grzeszących przesadną higieną),

– zapach zwierząt domowych (psa, kota),

– aromaty materiałów budowlanych, farb, charakterystyczny “chiński zapach” przedmiotów zza oceanu.

Ozonowanie pomieszczeń usuwa również alergeny, w tym tak popularne, jak roztocza. Między innymi dlatego właśnie jest często zamawiane przez osoby zmagające się z astmą, alergiami oraz rodziny pacjentów przewlekle chorych. Dzięki odświeżeniu wnętrz zauważalnie poprawia się komfort życia lokatorów.

Jak przebiega ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń warto zlecić profesjonalnej firmie DDD. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że zabieg zostanie wykonany bezpiecznie dla domowników, ale również wyposażenia. Warto przedtem odpowiednio przygotować mieszkanie do ozonowania. Szczegółowych instrukcji udzielić powinien technik przed rozpoczęciem zabiegu.

Ozonowanie pomieszczeń polega na rozpyleniu w nich trójtlenu, który generują specjalne urządzenia, zwane ozonatorami. Tylko profesjonalne modele posiadają wydajność, gwarantującą uzyskanie odpowiedniego stężenia gazu. Jest to kluczowe dla skuteczności ozonowania, bowiem zarówno dezynfekcja, jak i usuwanie zapachów osiągane są wyłącznie przy określonym nasyceniu kubatury trójtlenem.

Ozonowanie Warszawa – cena

Atrakcyjna cena ozonowania w Warszawie zaczyna się już od 200 zł i dotyczy zabiegu wykonanego w jednopokojowym mieszkaniu, czyli popularnej kawalerce. Ozonowanie mieszkań o większych powierzchniach trwa oczywiście dłużej i kosztuje więcej. Możesz zadzwonić do firmy DDD i już podczas rozmowy telefonicznej poznać cenę ozonowania Warszawa uwzględniającą specyfikę Twojego zlecenia.

Previous post Czy warto kupić meble na wysoki połysk?
Next post Zarobki księży w Polsce — za co trzeba zapłacić?