trener muv radzi jak zbudować sylwetkę

Jak zmotywować się do treningu lub diety? Doradza trener MUV

Chciałabyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale nie wiesz jak zacząć? A może brak Ci motywacji lub konkretnie wyznaczonego celu? Znamy ten ból. Niestety jednej chęci do zmian nie wystarczy. Warto dobrze się zmotywować i mieć konkretny plan – w głowie lub na papierze. Podpowiemy Ci dziś, od czego warto zacząć i jak walczyć z brakiem motywacji. Dzięki nam przestaniesz odkładać trening do jutra i już dziś powalczysz o wymarzoną sylwetkę.

Początki zawsze są ciężkie

Nie ma różnicy czy zaczynasz nową pracę, czy planujesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Na początku musisz dać z siebie wszystko i przełamać pierwsze lody. Nie możemy Ciebie pocieszyć, że będzie lekko, a pod koniec pierwszego treningu będziesz się uśmiechał. Odwrotnie. Strasznie się zmęczysz, a może nawet zniechęcisz się do dalszego angażowania się w treningi. Ale już wtedy poczujesz pierwsze efekty. Twoje mięśnie wybudzą się ze snu, a twarz będzie miała zdrowy rumieniec. Raczej nie obejdzie się bez zakwasów po całym ciele, ale to też będzie znaczyło, że polepszy Ci się krążenie krwi. Na drugim treningu będzie trochę lżej, a dalej pójdzie jak z górki. Ważne, by zacząć i przetrwać ten pierwszy dzień. By lepiej się zmotywować, musisz mieć w głowie konkretny cel. Powodem twoich ćwiczeń może być zbliżające się lato lub ślub koleżanki za kilka miesięcy. I nie zapomnij wynagrodzić siebie za zrobiony trening. Tylko nie ciasteczkiem! Wystarczy, że kupisz sobie nowy ubiór lub buty do zajęć. Możesz też zafundować sobie parowar lub stylowy shaker. Tym samym zadbasz nie tylko o wygodny trening, ale też o zdrowe odżywianie.

Jutro nigdy nie nastąpi

Najbardziej popularna wymówka ludzkości brzmi: zrobię to jutro. Jest to fikcyjny dzień, który dla większości z nas nigdy nie nastąpi.  Gdy przynajmniej raz obiecałaś sobie, że jutro zaczniesz ćwiczyć i pójdziesz na siłownię, musimy Cię ostrzec! Twoje „jutro” może nastąpić za tydzień, miesiąc, a może nawet za rok. Jeżeli tobie naprawdę zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, zakładaj adidasy i leć na trening.  Wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie ćwiczeń. Przede wszystkim nie jest tak gorąco, jak w lecie, ale też nie jest za zimno. Dzień jest coraz dłuższy, więc śmiało możesz trenować na świeżym powietrzu. Przenieś trening domowy do parku lub lasu, a zamiast bieżni na siłowni wybierz bieganie na stadionie.

wsparcie trenera personalnego w ćwiczeniach

Coś na zachętę

Każdy z nas potrzebuje motywacji. Komuś wystarczy odpowiednie słowo, a ktoś chce mieć zapewnione wsparcie od całej rodziny. Motywować się można na różne sposoby, ale najlepsza motywacja przychodzi w trakcie rywalizacji. Umów się z koleżanką lub chłopakiem i zacznijcie ćwiczyć razem. Wspólny trening to nie tylko dobra zabawa, ale również wzajemne wsparcie. Jakie są jeszcze sposoby na osiągniecie wymarzonego sukcesu?

Motywacja krótkofalowa. Wystarczy, że na początku odchudzania wyznaczysz sobie bliższy, realny cel. Na przykład, że planujesz schudnąć 2 kilogramy w najbliższe 10dni. Dzięki temu już niedługo zobaczysz pierwsze rezultaty, co Cię dwukrotnie zmotywuje. Następny cel możesz wyznaczyć na dłuższy okres, np. na 20 lub 30 dni.

Motywacja długofalowa. Zmotywuje Cię na pół roku, a może nawet rok. Możesz np. zaplanować udział w zawodach lub maratonie, ale nic tak nie motywuje, jak zbliżające się lato lub ślub najlepszej przyjaciółki.

Wizualizacja. Do wizualizacji posłużą twoje stare zdjęcia, na których nie miałaś ani jednego zbędnego kilograma. Zawieś przy łóżku takie zdjęcie, a obok umieść aktualną sylwetkę. Uwierz nam, że to zadziała jak czerwona płachta na byka.  Nie koniecznie musi to być twoje zdjęcie. Za wzorzec posłuży Ci sylwetka ulubionej aktorki lub znanego trenera personalnego.

Wszystko zależy od Ciebie

Twoje życie jest tylko w Twoich rękach. I tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, czy uda Ci się osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Trenerzy i znajomi mogą Ci jedynie pomoc, lecz tylko Ty możesz wykonać pierwszy krok.  Więc wstań z kanapy i zmień swoje życie już dzisiaj. Pamiętaj, jutro może nigdy nie nastąpić, więc nie ma na co czekać. Bierz się do roboty i ciesz się nie tylko idealną sylwetką, ale również dobrym zdrowiem. A my zapewnimy Ci nasze wsparcie!

Doradcy MUV.pl pomogą Ci stawiać pierwsze kroki w budowie sylwetki lub nabraniu sprawności. To grupa doświadczonych trenerów personalnych, których pasją jest sport i ćwiczenia. Dołącz do nas – jako trener lub klient.

https://muv.pl

Serwis dla miłośników sportu – o diecie i ćwiczeniach.

dom inteligentny i sprzęt domowy Previous post Technologia w polskim domu, czyli, kto bogatemu zabroni?
styl loft i industrialny Next post Lampy industrialne do salonu – modne oświetlenie do udomowionego loftu