Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Warszawiaku nie bądź kwaśny, będziesz zdrowy!

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 30/09/2011 | jk

Pierwsze po wakacjach spotkanie warszawskiego Klubu Zdrowia, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), poświęcono m.in. znaczeniu kontroli stresu, w kontekście zachowania dobrego zdrowia.

Jak zwykle zasadniczą część zajęć stanowiła prelekcja na temat zdrowego stylu życia. Wykład siedemnastego września prowadził pan Marcin Anielski, kierownik klubu i certyfikowany promotor zdrowia.

Główna myśl prelekcji dotyczyła równowagi kwasowo-zasadowej.
„Mówiłem o ośmiu podstawowych zasadach zdrowia, takich jak dieta, ćwiczenia, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój, ale z chemicznej perspektywy” – wyjaśnia Marcin Anielski.

„Bardzo duży wpływ na nasze zdrowie ma bowiem zachowanie tzw. równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, czyli odpowiedniego pH krwi. A na tę z kolei wpływają przede wszystkim dieta, ćwiczenia, spożywane napoje oraz to, czy umiejętnie kontrolujemy stres” – dodaje prelegent.

Jak podkreśla Marcin Anielski, gdy jesteśmy zestresowani, ma to negatywne konsekwencje zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszego ciała.

„Stres sprawia, że jesteśmy „kwaśni” na zewnątrz, ale także „zakwasza” nas w środku, to znaczy działa kwasotwórczo, zaburzając równowagę kwasowo-zasadową” – tłumaczy wykładowca.

Brak wspomnianej równowagi może prowadzić do wielu chorób, m.in. nowotworów i schorzeń serca.

Wśród uczestników wrześniowego Klubu Zdrowia były osoby, które na zajęciach pojawiły się po raz pierwszy. Sądząc po pozytywnych opiniach, nie było to ostatnie spotkanie z ich udziałem.

Zajęcia zdrowotnościowe w Warszawie odbywają się od września do czerwca zazwyczaj w trzecią sobotę miesiąca, o godz. 16.15 w siedzibie filii ChSCh w Warszawie, przy ul. Foksal 8 w budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp jest bezpłatny.


© AW/Serwis Informacyjny ChSCh

Czytaj więcej o projekcie: www.kluby-zdrowia.chsch.pl
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.