Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

„Adwentówka u Adwentystów” - Relacja

KOMUNIKATY | 17/12/2008 | jk

W piątek 19 grudnia 2008 w Kościele Adwentystów w Warszawie odbyło się młodzieżowe nabożeństwo międzywyznaniowe poświęcone tematowi adwentu, czyli oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa.

To pierwsze tego typu spotkanie zgromadziło ok. 100 uczestników z różnych środowisk chrześcijańskich, głównie z Kościołów protestanckich i ewangelicznych grup wyznaniowych.

„Czas poprzedzający tzw. święta Bożego narodzenia (w wielu Kościołach nazywany właśnie adwentem) był doskonałą okazją do dyskusji nad istotą adwentu, a nie ma chyba lepszego miejsca do studium nad tym zagadnieniem jak Kościół Adwentystów”- powiedział pewien uczestnik.

W programie był czas na modlitwy dziękczynne za możliwość wspólnego wielbienia Boga. Był czas na wspólne studium Biblii w grupach, śpiewanie pieśni przy wsparciu zespołu "Via Fides", wymianę doświadczeń wiary oraz słuchanie refleksji adwentowych nt powrotu Jezusa Chrystusa na ziemię. Spotkanie zakończono wspólną, integracyjną, chrześcijańską agapą.

„To było dla nas wielkim przywilejem móc gościć w naszych progach tak wielu szczerych, młodych, studiujących Biblię chrześcijan oczekujących na tego samego Zbawiciela. Wierzę głęboko, że Słowo Boże, którym podzielił się ze zgromadzonymi jeden ze studentów Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej uświadomiło nam wszystkim w jakim okresie historii świata żyjemy i to, że czas powrotu Jezusa jest naprawdę bliski” – podsumował jeden z organizatorów.

Spotkanie nazwane "Adwentówką", zorganizowane przez pastora Marka Micyka, było reklamowane w stołecznych serwisach internetowych, a także propagowane w wielu lokalnych zborach i parafiach warszawskich Kościołów.


© Jan Kot / adwentysci.waw.pl


Zachęcamy do wysłuchania refleksji adwentowych studenta teologii WSTH (16:12)Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.