Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Nocne rozmowy w Bloomberg TV

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 26/02/2008 | jk

11 lutego 2008 roku pastor dr Jan Paulsen, zwierzchnik ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pojawił się jako gość u Mike’a Schneidera w jego popularnym programie Nocne Rozmowy, nadawanego w sieci telewizyjnej Bloomberg w Stanach Zjednoczonych.

Po raz pierwszy przedstawiciel Kościoła Adwentystów został zaproszony do jednej z największych międzynarodowych sieci telewizyjnych.

„Kościół Adwentystów nigdy nie miał możliwości wystąpienia przed tak szerokim audytorium. To doskonała okazja by opowiedzieć ludziom o adwentystach dnia siódmego. Zawsze powtarzałem kolegom pastorom, aby starali się opowiadać o Kościele jak największej liczbie ludzi” – powiedział dr Paulsen po nagraniu w telewizji.

„Mamy ludziom dużo do powiedzenia, nie tylko podczas ewangelizacji lub sobotnich nabożeństw” - zaznaczył duchowny podczas wywiadu dla telewizji.

“Reprezentujemy społeczność, której życiem kierują rozmaite wartości. Najlepiej będzie jeśli sami opowiemy ludziom z zewnątrz o naszej społeczności, możemy to uczynić w sposób obiektywny.”

Prowadzący program zadawał pastorowi pytania na temat historii Kościoła, jego rozwoju, wewnętrznej złożoności, jak również stosunku do problemów współczesności. Jan Paulsen zapytany, jakie są cele Kościoła, odpowiedział: „Chciałbym, abyśmy nie tylko skuteczniej głosili Słowo Boże, ale także lepiej troszczyli się o bliźnich. Pragniemy, by ludzie odkryli, że adwentyści to ludzie warci poznania.”

„Często w momencie, w którym brakuje informacji, ludzie z różnych plotek budują obraz tego, kim jesteś. Takie mylne informacje nie są sprawiedliwe dla Kościoła i jego misji. Dzięki takim wywiadom jak ten, mogą dowiedzieć się kim naprawdę jesteśmy.” - powiedział pastor Rajmund Dąbrowski dyrektor departamentu ds. informacji przy siedzibie władz Kościołą w USA.

Program Nocne Rozmowy jest emitowany w telewizji Blooming w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji codziennie o 22:00 i o północy w weekendy, a także w Blooming Radio.


© ANN Staff, fot. Rajmund Dąbrowski,
tłum. Aleksandra Lawaty dla adwentysci.waw.pl

Zobacz wywiad cz. 1Zobacz wywiad cz. 2Zobacz wywiad cz. 3
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.