Czy warto kupić meble na wysoki połysk?

Gdy kupujemy meble do domu często stoimy przed dylematem jakie fronty wybrać. Matowe, półmatowe czy na wysoki połysk, każde z nich mają swoich zwolenników jak i przeciwników.
Niektórzy twierdzą, że meble o wysokim połysku są zastawione i nie są zbytnio pomalowane. Przyjrzyjmy się bliżej meblom do salonu na wysoki połysk i sprawdźmy, jak jest naprawdę.

Wykończenie mebli
Nie ma uniwersalnych mebli, które pasowałyby do każdego domu. Dlatego zanim przystąpisz do wykańczania frontów mebli do salonu warto zastanowić się:

powierzchnia jaką mamy w salonie i rozkład budynków,
oświetlenie – ustawienie mebli względem okien i źródeł światła sztucznego,
styl, który dominuje w domu lub do którego chcielibyśmy dążyć,
badania gospodarstw domowych – inaczej mieszkania z dorosłymi funkcjonują inaczej, inaczej z dziećmi, a jeszcze inaczej z pomocą domową,
praktyczne preferencje – od doboru frontów mebli po każdy widoczny odcisk palca, ale na każdym trochę inny. Nie łudźmy się jednak, że przegapimy sprzątanie.

Zalety mebli na wysoki połysk
Meble na wysoki połysk doskonale sprawdzają się przy małych fugach. Szczególnie dobre są białe meblościanki, ponieważ optycznie powiększają wnętrze, a połysk daje efekt głębi i lekko odbija przestrzeń wokół.
Meble na wysoki połysk są chętnie wybierane również do dużych, stylowych salonów. Jednak dzięki przytulnym dodatkom mogą być również przytulne (drewniana podłoga, puszysty dywan, różne wzorzyste artykuły).
Im ciemniejsze meble w salonie, tym bardziej wyrazisty i luksusowy efekt. Im jaśniejszy, tym lżejsi i subtelniejsi twórcy.

Meble do salonu o różnych frontach, wiele możliwości komponowania z innymi mikrofonami. Łatwo jest dobrać ciekawą fototapetę, intrygującą kolorystykę, meble wypoczynkowe, dywany czy bibeloty.
Czyszczenie meblościanki w salonie jest dziecinnie proste – wystarczy miękka ściereczka z mikrofibry lub płyn do mycia okien i papierowe ręczniki.

Jednak wybór błyszczących mebli nie jest tak kolorowy. Na gładkich powierzchniach widać odciski palców i drobne rysy. Trzeba też przyznać, że im ciemniejsze meble, tym bardziej widoczne będą ślady użytkowania i cena. Dlatego błyszczące meble nie są odpowiednie w domach, w których znajdują się małe kłopoty i pomoc domowa.

styl Vintage Previous post Najmodniejsze lampy – Vintage vs. Modern
ozonowanie Next post Ozonowanie pomieszczeń